Torebka czy kopertówka – co będzie modne tej wiosny?

Torebka czy kopertówka – co będzie modne tej wiosny?

W dniu codziennym „spór” między torebką a kopertówką wydaje się prosty: kopertówka jest zbyt mała. Czym innym jednak jest casualowy strój do pracy, czym innym eleganckie wyjście. Co wziąć ze sobą na wieczór wiosną 2016 roku?

Jedno jest pewne: na wyjście musimy odrzucić naszą codzienną torebkę formatu A4. W sezonie 2016 królować będą raczej mniejsze formaty. Nie oznacza to jednak, że zwykła kopertówka wygrywa: szukając czegoś modnego musimy postawić na nowe kształty i – przede wszystkim – nietypowe „dopinki” do torebek.

I kopertówka i mała torebka – ale z frędzlami

O ile frędzle ustępują przed „atakiem falbanek” w przypadku bluzek czy sukienek, o tyle na torebkach i obuwiu (zwłaszcza letnim) mają się świetnie. Nawet projektanci klasyków w stylu Vintage doczepiają wiązkę frędzelków (miotełkę) chociażby do suwaka. Może być to spokojnie dodatek odznaczający się kolorystycznie od całej reszty, a nawet – tęczowy.

Czarny – nie, czarno-biały – tak

Na eleganckie wyjście odłóżmy typową dla tylu sezonów torebkę czarną. Ewentualnie, jeśli intensywne kolory nie pasują nam do designu, zabierzmy ze sobą połączenie czerni i bieli. Może być to intensywnie kontrastujący wzór typu pepitka, może być to czerń złamana bielą. Bardzo dobrze prezentują się białe suwaki na czarnej torebce, idące przez całą jej długość – na skos. W takich kompozycjach zdaje się królować firma Monnari.

Worek ewoluuje w trójkąt, listonoszka w kuferek

Coraz częściej widzi się wśród modeli kobiecych torebek zdecydowane, geometryczne kształty. Małe, ale miękkie kopertówki często zastępowane są kuferkami ze sztywnym uchwytem. Rzadko są one jednokolorowe. Ostatnio nawet na pastelach pojawiają się przełamania, wzory, czy charakterystyczne łatki.

Poza eleganckim prostokątem, wśród małych torebek widać ostatnio także… trójkąt. To, co jeszcze dziesięć lat temu przypominało worek na kapcie, dziś zostało dostrzeżone. Małe, trójkątne torebki zapinane za pomocą ściągacza, które spokojnie można chwycić w dłoń, są eleganckie i praktyczne. Każda z nas wie, ile trzeba natrudzić się, aby do wąskiej kopertówki wcisnąć naraz klucze, telefon i portfel…

Ani kopertówka, ani torebka. Plecak! 

W ostatnich latach plecaki są prawdziwym hitem. Na co dzień możemy spokojnie nosić kolorowe plecaczki z indyjskie wzory lub przyozdobione wspomnianymi frędzelkami. Ostatnio pojawiły się też plecaki na wyjścia bardziej eleganckie. Zamsze i biżuteryjne, ozdobne klamry sprawią, że nikt już nie zdziwi się, gdy na bankiecie, w eleganckiej sukience, pojawimy się z plecaczkiem.

Z braku laku poradnik jak zrobić kopertówkę samemu! 🙂