Co będzie modne tej wiosny?

Co będzie modne tej wiosny?

Jak w każdym sezonie, także podczas tej wiosny, pojawią się zarówno nowości, jak i elementy garderoby modne nieprzerwanie od kilku sezonów, choć lekko urozmaicone. Zobacz sama!

Ogólnie rzecz można, iż święcący triumfy oversize nie zniknie, a więc nie będziemy musiałby pozbywać się zakupów sprzed dwóch, trzech lat. Jednocześnie jednak obszerne, lekko workowate wiosenne płaszcze możemy owinąć szerokim pasem, co doda im nowego looku. Odrobinę też zmienił się design kurtek i casualowych bluzek.

Must have dnia codziennego

Kilka lat temu powróciły do łask modne w latach 90. motocyklówki, wypierając taliowane skórzane kurtki i krótkie, ale mocno wcięte w pasie żakiety. Motocyklówki pojawią się na wybiegach także tej wiosny, jednak w swojej nowej odsłonie o nazwie „bomber” (a raczej: nie tyle nowej, co odświeżonej, model bazuje na amerykańskiej MA-1 flight jacket noszonej przez wojskowych lotników). Już dziś kurtka tego rodzaju obecna jest w markowych sklepach i blogowych fotografiach.

Bomber jest nieco szerszy w ramionach, bardziej przewiewny i „luzacki” od motocykówki, posiada szerokie ściągacze w pasie i przy rękawach oraz ozdobny suwak. Obecnie nikomu nie kojarzy się już w pilotami z czasów drugiej wojny światowej, styliści odkryli bowiem, że kurtka ta wygląda dobrze z przeżywającymi renesans postrzępionymi spodniami oraz że dodany do ołówkowej spódnicy, bomber nadaje ogólnego designowi luzu.

Na cieplejszy, wiosenny dzień

Tu przede wszystkim zapamiętać można dwa hasła: „falbany” i „odkryte ramiona”. Falbanki modne są zarówno przy dekoltach, jak i przy… obuwiu. Motyw falbankowej wstążeczki przy kostce, albo sweterki z odkrytymi plecami, przesłaniające łopatki tylko finezyjnie zawiązaną wstążką będą idealne na towarzyskie wyjście, a nawet do pracy.

Odkryte ramiona wiążą się nie tylko z modą na bluzki o bardzo szerokim, obnażającym obojczyki dekolcie i – jednocześnie – rękawie trzy czwarte, ale także z coraz bardziej dostrzegalnymi topami. Dobrze, jeśli top ma bieliźniane, koronkowe ramiączka. Ostatnio na wybiegach coraz częściej obserwuje się bieliźniane topy nałożone… na cienkie golfy. Moda ta nie jest jeszcze widoczna na ulicy, ale gdy tylko nadjedzie kwiecień, na pewno szybko zauważymy nowy trend.